دانستنی ها

۵ روش تشخیص خرابی باطری موبایل

خرابی باطری ها امری طبیعی هستند و به دلیل مصرفی بودن ماهیت باطری ها، آنها طول عمر تقریبا مشخصی دارند و پس از مدتی باید آن را با باطری جدید تعویض کرد. به همین دلیل شرکت های تولید کننده گوشی موبایل باطری های انواع مدل ها را تولید می کنند و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

گوشی موبایل تان خاموش می شود!

در این حالت ممکن است گوشی موبایتان خاموش شود و در بعضی از مواقع ممکن است دیگر روشن نشود. ممکن است هیچ نشانه ای از شارژ یا هشدار یا صدایی نداشته باشد. در این حالت تنها یک راه وجود دارد آن هم تعویض باطری گوشی مویایل است.

گوشی فقط در زمان اتصال به شارژر روشن می ماند!

در حالت دوم گوشی موبایل در زمانی که به شارژ وصل است روشن می ماند و در زمان جدا کردن سوکت شارژ گوشی خاموش می شود. در واقع گوشی به خوبی کار می کند اما باطری گوشی موبایل نمی تواند انرژی الکتریکی را ذخیره کند. در این حالت باطری گوشی را تعویض نمایید.

گوشی در زمان کوتاهی خاموش می شود!

در این حالت گوشی ممکن است ساعت ها در شارژ بماند و در هنگام جدا کردن شارژر نشانگر شارژ باطری را کامل نشان می دهد اما به محض جدا کردن شارژر باطری به سرعت خالی شود. گاهی خالی شدن باطری در اثر استفاده از گوشی و انجام بازی و برنامه های گوناگون است اما این خالی شدن بی دلیل است. در این حالت هم باید باتری گوشی را تعویض نمایید.

بدنه گوشی یا باطری بیش از حد معمول داغ شود!

معمولا باطری های قابل شارژ در اثر شارژ و دشارژ کمی گرما از خود تولید می کنند. احتمال این که سلول های باطری ترکیبی از الکترولیت قابل اشتعال را انتشار دهند وجود دارد. گاهی هم ممکن است در اثر استفاده های سنگین باطری داغ شود. اما اگر باطری گوشی تان در حالت عادی بیش از حد معمول و طرز قابل توجهی داغ می شود، زمان تعویض باطری فرا رسیده است.

باطری گوشی متورم شده است!

وقتی باطری ها به پایان عمر خود نزدیک می شوند سلول های آن از هم گسسته می شوند و همین امر باعث متورم شدن باطری می شود. یک تست ساده برای تست باطری باد کرده وجود دارد که میتوان باطری را بر روی یک سطح صاف بچرخانید و در صورتی که باطری متورم شده باشد، به راحتی می چرخد.

اپلیکیشن تست باطری گوشی اندرویدی

اگر به دنبال راهی برای تشخیص باطری گوشی خود هستید باید از اپلیکیشن های مخصوص این کار استفاده کنید. اپلیکیشن AccuBattery یک اپلیکیشن کاربردی برای تست سلامت باطری گوشی های اندرویدی با امکاناتی جالب است. ذخیره عمر باطری یکی از المان های مهم برای همه کاربران است.

کد ویژه تست سالم بودن باطری گوشی اندروید

*#*#۴۶۳۶#*#* اطلاعات تلفن، میزان مکالمه و وضعیت باطری را نمایش می دهد. این کد ممکن است بر روی برخی گوشی ها کار نکند.

چطور می توان عمر باطری گوشی را افزایش داد؟

استفاده از شارژر اصلی، بهترین لطفی است که می توانید انجام دهید. به موقع شارژ کردن باطری موبایل در افزایش طول عمر باطری گوشی تاثیرگذار است.

(اجازه ندهید شارژ گوشی زیر ۲۰ درصد بماند)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *